Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Foxíci - Pink Terror

myslivost...

No a Nový rok, budem psat zas od začátku :))

"Myslivost"

"Hon"
Byli jsme

"Naháňka"

Další akce byla celkem na rychlo a byla to soukromá naháňka.Mělo být hodně prasat a krátké leče.Takže jsem zvolila Zecka a Ádu.
Na začátku jsem dostala GPS na Zacka. V první leči jsme tedy vypustili psy a šlo se. hned na začátku už bylo slyšet hlásit psy a kvičení... Tak jsme šli omrknout situaci. No a Zack s jagošem drželi postřelené sele. Takže se čuníkovy dal poslední záraz. Další leč už jsme šli s obavou nebot Zečín byl více nažhavený :D
Další leč byla jen kraťoučká a tak jsmeZacka ani nepouštěli. Další leč opět bylo chybené prase. Tak jsme jej dohledávali. Opět stavěno psama a posléze dán poslední záraz. Další leč opět střelené prase a liška...
Výborná práce psů kteří po celou dobu hledali a makali. Jen zvažuji že se pořídí už vesta.


"Hon"
Byli jsme pozváni na hon na drobnou a černou zvěř. "nasadila jsem mladochy (Zacka jako už "zkušeného psa", Apína jako mladého psa-nezkušený, a Adu, jako nováčka a abych věděla, jak pracuje v lese)
Všichni mě překvapili, někteří více, jiní méně. Nejprve jsem chtěla, že první leč bude na volno jen Zack a Apín s Adou projdou leč na řemenu... Ale jelikož bylo málo psů, tak jsem pustila v první leči všechny...Všichni vypálili a hned makali. Ani jednoho jsem po celé leči neviděla... až jsem měla strach nebot hned na začátku padli 4 rány a ležel první zajíc. Když skončila leč, připískala jsem psy. Zack šel s honcem, který nesl střeleného zajice a nechtěl ho "opustit".. Ada došla sama :) a Apín zustal sedět v leči.. :D :D tak jsem mu šla zklamaně naproti, neb jsem na psa sázela.
Další leč byla opět zdárná.. Apín se srovnal a pochopil, že všichni lidi jdou snami, po ráně je kus a já mu nikam neuteču.. začal krásně pracovat na stopách. Na konci leče se vždy vrátit...
Asi na třetí leči jsem jako honec v půlce leče uslyšela jak vřeští zajíc.. já si tedy nejdřív myslela, že v houštině psy drží srnčí.. tak nejdříve "křičím na další, at mě jdou pomoct a už jsem tam utíkala...Ohař držel zajíce za měkko a Mia drželo hrdlo... Zajíc vřeštěl jak o život (teda, tomu šlo o život) díky bohu došel další honec který mi pomohl psíky odehnat a závodčí zatím chytil zajíce a srazili mu vaz... Takže zajíc číslo 2 ležel..
3. zajíc byl ve vysoké trávě.. čekal na mě.. když jsem vylezla z houštiny, tak v půlce travnatého porostu na mě koukal zajíc.. seděl tam ve stavu "nejsem tu" a koukal na mě... (bylo to takové :"pokud nic neřekneš, splním Ti 3 přání") v tu chvili jsem ale měla jediné přání a to aby ležel... Takže jsem zajice zahlásila a zajíce nahnala dozadu na střelce.. ležel :))
No, další zajic čekal v lese když se rozestavovali střelci... seděl za stromem a čekal, až se všichni seřadí.. všichni jsme o něm věděli a on si tam celkem nevinně seděl.. samo po rozestoupení a zahájení zajíc vypálil a opět nám dělal radost na výřadu... Byl to nádherný zážitek kde kromě nás si i pejsci vyhnali zajice...
Na konci leči i přes šílené počasí kdy nám po celou dobu honu lilo tak jsme zvládli. Večer zakončili gulášem a dobrým pitím... :)) Krásná akce a tík lovu a psíkům Zdar :))
 Lov škodné "liška"
v umělé noře byla hlášena obeznámena liška. Vzali jsme jistotu Alína a Heather.
Po vyhnání lišky, byl bohužel lišák "jen" postřelen a tak nezbylo nic jiného, než lišáka dohledat za pomocí psíků, což se povedlo :)) ...


Lov "škodné" krysy...

 

Ve venkovní místnosti, kde chováme morčátka a králíky, se začalo záhadně strácet krmení, všude byli větší bobky od něčeho většího a když jsem našla 2 mladá morčátka zakouslá a napůl sežraná, věděla jsem, že je zle... Tak, to se musí řešit.. Morčata a králík se uklidili, místnost se relativně zabezpečila aby se nikomu nic nestalo a nasadila jagošku, aby si to s tou potvorou vyřídila.. netrvalo dlouho a šla jsem se na fenu podívat... Pořád řvala na místo, kam se nemohla dostat. Takže jsem ji prostor uvolnila a to byl teprve rachot, z prostoru vylítla krysa joko blázen. Nevěděla jsem sem, zda mám křičet, utíkat a nebo mlátit okolo sebe lopatou ale všechno jsem zamítla, neb bych nikomu nepomola... Takže, jakmile Ria chytla krysu do mordy, chtěla jsem odejit, at to nemusím poslouchat... Nj ale ta potvora se zakousla Riuně do tváře a držela.. Nj, nechala jsem holku at bojuje a zbaběle odešla. Za 2 min. jsem tam došla a Ria mě hrdě přinesla velkou, hnusnou krysu... Tááák a je po starostech.. :)) Mám radost, že máme doma takové pejsky :))


 


Hon MS Brzkov
 

V Ondráškově honidbě se konal hon na drobnou. Lovil se zajic, liška a černá zvěř.
Jelikož tu leče jsou krátké, vzala jsem sebou Miru a Zacka se Zitou. Ondra byl jako střelec a já šla s psíky jako honec.
V první leči nesměli být puštěni terieři, nebot tam byli nory a hrozilo, že by psíci dali přednost škodné před drobnou. Hned na začátku se střelili 3 zajci. Super.
Další leč byla zas kratší a blízko silnice ale už jsem psíky vypustila a Ti krásně slídili. Zack sice nabíral zkušenosti ale výborně. Mira joko zkušený pes lovila bez problémů.
Takto probíhalo snad 8 lečí. Kde pejsci běhali do unavy. Všeci jsme toho na konci dne měli dost. Ale stálo to zato. Na výřadu bylo 10ks. zajců.
Zack si prohnal srnčí a zajička.. :))
 


Nácvik v oboře

Při nedělním volnu jsme vyjeli vyzkoušet psíky do oburky.
Na nahánkách kde beru Bobiho a Riu, kteří pracuji pěkně, jsou hlasití a na konci leče je z 90% najdu.
Na tyto černé psíky jsem slyšela jen chválu ale sama jsem je neviděla.Když na řadu před náma došel polobrácha, tak to byla pěkná práce na foxlíka. Krásně  hlásil.
Když se psík odchytil, tak jsem tam s nervíkama pustila Riu. Bez zaváhání doběhla ke kusu a tvrdě hlásila. S divočákem "proběhla celou oburku. Byla to krásná práce. Měla pokusy o chvat a když čuník nechtěl chodit, tak si sním poradila. Nejhorší ale bylo ji odchytit. Je to prostě mladá koza. Když jsme ji konečně odchytili a to bylo sakra(univerzálních) povelů  už to vypadalo, že ji tam necháme... :D
Tak "došla" 
Na "nátlak" přítele, že chce vidět Bobina v akci, jsem ho tam pustila ale to co jsme zažili, už nechcem ani jeden zažít znova. Než jsem stačila vylézt na plot, abych psíka viděla a slyšela hlásit, tak už jsem ho neviděla a slyšela akorát kříčícího Ondru, jak řve na psa, který visel divočákovi na krku.... Když z něho "spadl" , okamžitě se mu zakous za zadní běh... Když si divočák už nevěděl se psem rady, psa zalehl... To šílené ticho bylo ubijejicí. Nakonec se prase pohlo a viselo praseti ze spod na zadním běhu. Joklík Bobina setřásl a ten 3x zahlásil, říkali jsme si, má už dost pes, pujde konečně za námi a ponaučil se a bude už na divočáka hlásit ale prd. Ten truba si dělal jen pozici a hned ve vhodné chvili na Joklíka opět zautočil. A to tak, že se mu zavěsil za rej. To už jsem nedýchala a neměla sílu křičet. Pes lítal vzduchem. Slzy už ani netekly. Loučila jsem se z nejlepším psem, co mám. Když jsme nakonec  s Ondrou do obory vlezlli a pes už nevydržel se déle držet, tak "odpadl" v tu chvili jsme neváhali a psa okamžitě odchytli. Myslím, že konečně toho měl naprosto dost. Když jsme ho zkontrolovali, tak barvil. Divočák vypadal v pořádku, barvu měl akorát od psíka... Chudák byl taky dost v šoku, není na to moc "naučený"
Bobina jsme v potoku okamžitě opláchli a koukali na zranění.. nebylo otoho moc vidět, psík aj chodil a tak jsme naznali, že to jde. Doma jsme Bobiška omyli, a poranění vyholili. Pro jistotu jsme sjeli na veterinu kvuli vnitřním zraněním a myšlence na zlomená žebra. Která se bohužel po návštěvě potvrdila... Takže bobin je ted v domácí péči. Naprosto si to užívá ale je dost patrné, že ho to bolí. Je to skvělí pejsek a jsem ráda za to, že to dopadlo "jen" tak..
Joklík od nás má tašku rohlíků.

 1. Work testy a Evropská výstava psů na hluboké
  Vyjeli jsme na work testy kde jsme jeli hlavně se zučastnit a vyzkoušet Ikarka. Bez veliké přípravy na barvě a divočákovi.
  Hned na začátku jsme dojeli jen tak-tak na čas. Rychle jsme se pozdravili a utíkali na nástup. Vylosovali si číslo 5 a nasedali do auta a přejížděli na první disciplínu na barvu.
  Ve skupině nás bylo 5.
  Ikar šel na řadu jako třetí. Zapla jsem barvářský obojek a řemen, nadechla se a šla se zahlásit na nástřel. Po zahlášení jsem Ikarovi ukázala nástřel a čekala jsem. Hned na začátku jsem zjistila značení barvy a to mě nadchlo, nebot jsem si říkala, že mohu psíka kontrolovat. Hned na začátku Ičin tahal mimo stopu (značenou na stromě co jsem viděla) tak jsem se ho snažila stáhnout zpět na aby šel "správně" ale on nechápal, co dělám. Ze zadu se ozvalo, at psíka nechám být že jde správně. (20kroků -+ pod větrem) Nu a tak jsem se vykašlala na cedulky a pustila psa na řemenu s povelem hledej stopu. Pes bez zaváhání zalech do řemenu a už mě (a to doslova) táhn za sebou. Vůbec jsem neměla ponětí, zda de správně. Cedulky na stromech jsem neviděla a rozhodčí byli také daleko a ne si moc jistí správnou cestou. Když psík zahybal objevila jsem na zemi větší množství barvy a rozšířili se mi zorničky radostí. Tak jsem už uplně odhodlaná a plně důvěrně svému psíkovi utíkala ve stopách barvy.  když jsem "skákaly přes spadlý strom, objevili jsme další zlom s větším množstvím barvy. Opět jsem plná emocí zakřičela "barváááá" a asi po 50m se psík zastavil a s vysokým nosem hledal. Myslela jsme si, že se ztratil, nebo že přešla čerstvá zvěř. Ale po minutce se opět rozběhl a našel kus zhaslé srnčí zvěře!!!!! se slzami v očích jsem čekala na rozhodčí a koronu. Dostala jsem úlomek a poděkování. Zahlásila jsem a rozklepaná jsem následovala rozhodčího a koronu zpět. Ikar prošel barvu za 6min.

  Další disciplína byla nora. Na noře jsme startovali 5. Ze 17 psíků jsme noru prošli za 84b (plný počet) a 20s. Ostatní psíci dopadli dost podobně. Měli 84b. Jen časově byli o trošičku pomalejší. Takže jsme zatím vedli. Ke konci ale nastoupily feny, které jsou na noře rychle. Začalo "soutěžení" a počítání vteřin v koroně... Feny s časem okolo 22s , 21s a 23s...  a tím skončila nora....
  Ikar vyhrál! Bylo to sice jen "ochlup" Ale bylo to doma !!!!

  A třetí disciplína byla ochota na divočáka.
  Tuto disciplínu jsme nemohli nikterak nacvičit bo divočáka doma nemáme a v lese jsme jich moc nepotkali. A tak jsme se nechali překvapit.... :)
  Když jsme opět nastopili na disciplínu,  tak zkušební řád říkal : " že psovod ve vzdalenosti 30m vypustí psa z řemene a ten musí sám v lese dohledat prase, které je umístěné v bedýnce či oplocence. "
  Ikar je psík dobrý ale tato disciplína mu neseděla tak, jak by se mi líbilo. Povypuštění z řemene  psík chviličku běhal okolo mne, pak na kousek odemne a zas kemě... Když jsme viděla, že to nemá cenu, tak jsem požádala rozhodčí abych psíkovi "pomohla" a šla s ním na 15m. Opět jsem Ičina povzbudila a vyslala ho hledat do lesa. Po chviličce pes doslova narazil na divočáka a hlásil. Hlásil po celou zkušební dobu. (5min)

  Díky tomuto výsledku jsem se už s celkovým vítězstvím loučila. Nevadilo mi to, nebot jsem byla nad rámec spokojená s výkonem psa. Na paty nám šlapal majitel drsnosrstého psa z Finska a drsný foxl "Puňťa" z českého chovu.

  Čekání na výsledky bylo dlouhé a napínavé... Když jsem si šla pro cenu za nejlepší barvu a noru, měla jsem velikou radost. A čekala jak dopadne celkový vítěz.

  Jaké bylo neuvěřitelné překvapení když při vyhlášení celkového vítěze padlo moje jméno a jméno psa...

  Vše bylo moc pěkně udělané, ceny byli krásné a radosti až až... Na závěr jsme všem poděkovali, koupili flašku a všem přítomným rozlili..

  Tímto ještě jednou děkuji všem rozhodčím (D. Smékalovi, V. Hutečkovi, p. Madar) Koroně, pořadatelům, závodčím a všem, kdo se na tom podíleli. A v neposlední řadě svému skvělému přítelovi Ondráškovi... !!!!


  MSBLT

 2. "výlet" na MSBLT byl pro nás zas další skvělý zážitek. Po 14dnech velikých deštu a oškliveho počasí co nás tu v čechách potkalo, jsme jeli s menším nadšením na slovensko...
  na slovensko nám vyšlo uplně skvělé počasí. A i skvělé výsledky našich psíků.
   

 3. Okresní bezkontaktní zkoušky
  Jelikož jsme se chystali na Mezinárodní zkoušku z norování na slovensku, kde je podmínka bezkontaktních zkoušek a Ria potřebuje do chovu také zkoušku z NZ tak jsme vyjeli za Brno na okresní zkoušky.
  Jel Ali a Ria.
  Tyto zkoušky proběhli naprosto bez stresu i když počasí nic extra.
  Ali 4,4,4,4 0,22
  Ria 3,4,4,4 0,15

 4. Klubové zkoušky bezkontaktního norování HJ
  na klubové zkoušky foxterieru v HJ jsem přihlásila Ikara. Ikar norou chodí relativně 100% a s velikou chutí, což si u toho psíka nadevše cením. Ikdyž, každá nora je jiná, každý den není psvícení a tak i ten stres malinko byl.
  přijeli jsme už z rána aby jsme mrkli na výstavu která se ten den konala.Bohužel počasí tomu moc nepřálo a poceličkou dobu pršelo. Na noru se šlo až po skončení výstavy ve 15.00
  Bylo nahlášeno 16foxíků a jeden jagoš. Z toho 3 foxlíci neobstáli.
  Ikar šel na řadu jako 12 a bezzaváhání udělal celou noru v druhém nejlepším čase 0,21
  takže jsme měli 84b 4,4,4,4

 5. Klubové zkoušky vloh

4.5.2013 - v Blažovicích
Tak jsme se na začátku roku rozhodli, že si s psíky uděláme zkoušky. Nejbližší a nejvyhodnější pro nás byli klubové zkoušky vloh pro foxteriery a jagdteriery.
Na zkoušky jsem nahlásila Ikara a Riu. Revír měl byl dost zazvěřen což se nám líbilo a doufala jsem, že by jsme mohli prokázat hlasitos u obou těchto psíků.
Chvilu bylo dilema, jak povedu oba psíky když každý je v jiné skupině ale to bych nebyla já, aby to jednou bylo vše v klidu... :))
Na zkoušky jsme vyjeli okolo 6hodiny ranní aby jsme vše stíhali. Už díky ranímu počasí, které nám vážně přálo a sluníčko se už od půl sedmé na nás smálo, tak jsme doufali v krásný a pohodový den.
Na zkoušky jsme přijeli a už při příjezdu jsme potkali plno známých, což bylo velice milé :) Takže, se všemi se rychle pozdravit, dát si panáčka na prokrvení a "uvolnění" stresu a na nástup.Zkontrolovat tetování, očkovaní a losovat čísla...  nás se to tolik netýkalo, nebot Ikar měl číslo 1 aby jsme si v klidu udělali veškeré disciplíny a mohly jít s Riou do její skupiny kde měla číslo 27.

Takže, nezdržujeme se a tradá na místo k foxlům a můžem začít.
Za rozhodčí tam byl Dalibor Smékal.
Nástup jako první, bylo pro mě jako pro "amatéra" dost drsné" ale chtěla jsem to, mam to. Zahlásit a vydat se na zazvěřené pole. No, slídění nic extra teda nebylo neb Ikar byl celkem "hyn" z free placu. Moc to nezná ale i tak mohl projevit lepší práci a ne "tradá, travička, tradá myšička.." Nu, po chviličce chůze natáhl nějaké starší pachy a už mu došlo proč tam vlastně jsme. Takže začalo člunkovité slíděni. K mojí smůle a možné zbytečné přecitlivělosti, kdy kousíček od nás byla zělezniční zastávka a vlaky tama občas projeli, tak jsem Ikara přehnaně stahovala a odmítala slídění blíž k trati.
Ikar vypích i zajička a běžel za ním. Zkušený zajíc tradá za trat na další pole a Ikar zaním. Já málem na infarkt, v holínkách a teplu hnala se řvem za ním. Otočil a přišel. UF... všechny ostatní disciplíny zvládl dobře. Vodění na řemeni měl za 3 to opět díky mě, neb nervozita a mírný stres z předešlého běhu se podepsal, že se mi při rychlém sestupu z kopce zamotal za patami.
Stopa vudce byla výborná.Nos super. Dostali jsme možnost ještě prokázat hlasitost a tak jsme šli ještě s druhým psem. Když druhý pes vypích zajíce, který běžel na nás, vypustila jsem na povel rozhodčích Ikara. Hlasitos prokázal. Sice nebyla 4 ale na 2-3 už to bylo. :) Zato paníčka ji měla na 4+ nebot když se pes řítil za zajícem, opět k trati tak už už to vypadalo že se vrátí zavčasu a nedoběhne ke kolejim.. jenže když se vracel, tak u kolejí tesně předním na něho čekal další zajíc a ten už běžel za koleje a Ikar trdá za ním. To už muj krevní oběh přestal fungovat a bezhlavě jsem přes celé pole hnala zaním neb dlouho žádný vlak nejel a měla jsem stres, že pojede. A pes nebyl dlouho vidět. Napadali mě hrozné myšlenky... Díky bohu jsem ho u koleji našla. slídil v křoví.. psa jsem odchytla. Lapila dech a šla si pro ortel k rozhodčím...


Hlas 2, vodění na řemeni 3, Nos 4, slídění 2, Poslušnost 4, stopa vudce 4, chování po výstřelu 4 
 

Jen co jsme poděkovali rozhodčím, tak jsme jeli za skupinou jagdterierů
Na místo jsme dojeli celkem včas. Rie jsme nachystali ztrácecí obojek a vydali se za ostatními. Zrovna měli svačinu a čekalo se na psa, který lovil v polích. Když psík došel, šel na řadu kolega a já mu šla v patách. Když pes dobře doslídil, pustila jsem Riu. Jeji výkon mě nikterak nepřekvapil, neb na podmínky tohoto Tipu není zvyklá. Lítala po polích tam a sem a byla uplně hotová z tolika pachu až se mi na to skoro vykašlala a šla se "venčit" na povely přestala reagovat a byla jak utřžená ze řetězu.. už už jsem chtěla odstoupit, když konečně něco vypíchla a začala trošku pracovat. Když už jsme ji "konečně" chytili, myslela jsem, že ji přetrhnu neb takovou srandu co si ze mě dělala bych nepřála nikomu. No, mohu si zato sama a to těmi nahánkami přes zimu, kdy jsem od psa chtěla samostatnou práci... Chybami se člověk učí... 
Stopa vudce 4, hlas 3, poslušnost 1, vodění na řemeni 4, nos 4, slídění chování po výstřelu 4

Víme ale kde jsme udělili chybu a na další stupně zkoušek natom zapracujem.
 :))

Krásné zkoušky i atmosfére. Počasí vyšlo a nebylo si na co s těžovat.. krása :))


Pořadatelům a rozhodčím Děkuji a kynologii ZDAR :)

 1. 1.      Tak Nový rok jsme začali opravdu výborně. Byli jsme pozváni do Kaplice že půjdeme projít nory. Mohla jsem vzít všechny psíky. Mladé, aby se rozchodili a staré, kteří jsou jistota. První nora byla krátká a byla pod kolejemi.Střelci nastoupili a já pustila prvního psíka (ALiho) Asi během minuty vyběhla kočka. Psíka jsme vytáhli a šlo se dál...
  Druhá nora byl vodní kanál. Psíkum se tam moc nechtělo neb bylo hodně vody ale aj přesto tam vlezly. Bohužel se vraceli... to jsem nasadila aj mladé psíky. Ale nic. Tak se pustila jistota (Milanova jagoška) A pustil se sní opět Ali. Noru prošli tam a zpět ale bohužel tam nic nebylo. Psíci odchyceni a šlo se dále ...
  Obešli jsme spoustu nor ale nic v nich nebylo. Bylo hodně sněhu a tak bylo dobře vidět, zda tam něco šlo nebo ne.. Při jednom takovém hledání v lese jsme našli jednu, vypadala "olezle" a aj psíci měli chuť jít. Takže se pustila jistota Bobi.. lišku vyhnal ale bohužel jsme lišku zradili. Takže liška zalezla zpět. Postupně jsme připouštěli mladé psíky, at se učí. Nakonec jsme pustili jistotu a lišáka jagoš nakonec vyhnal. Bohužel byl střelci chyben... Obešli jsme ještě pár nor ale bez úspěchu. Aspoň krásná procházka s výbornými přáteli.
  1 kočka a jedna liška.. bohužel nic neleželo.


  http://youtu.be/Pioj2sgloLI
  Ria poprvé v přírodní noře


 2. 1.      Další víkend byl pro nás velmi zajímavý co se týče praxe. V sobotu jsme šli do lesa zakrmit zvěř. Tak jsme vzali všechny teriéry a Dýdu. Terieři na vodítku s Ikarem a Dýdou v patách zvládali mrazivou procházku výborně. V zazvěřeném revíru to pro ně byl ráj na pachy. Když jsme nabrali krmení a vitamíny, vydali jsme se ke krmelci, tak už z dálky bylo vidět, že tam "něco" je. Ale než se člověk vzpamatoval, Ikar už visel na "omámeném" srnci. Když se srnec vzpamatoval, tak i s zavěšeným Ikarem utíkal pryč. Když konečně Ikara skopnul, mladý foxl se nehodlal jen tak vzdát. Zamířil srnci k hlavě. V tu chvíli pro bezpečnost mojí a zbytku teriéru jsme je šla uklidit do auta. Mezitím Ondrášek oddusil Ikara. se zajištěnými teriery a s Dýdou v patách jsem šla pomoct Ondrovi s Ikarem. Bohužel mlaďas se srnky jen tak vzdát nechtěl a bohužel srnu hledal dále po lese. Jelikož "zkažený" dýda zvládá lov. povely na výbornou, na povel šel hledat srnčí. Nakonec jsme po lese "lítali" všeci. Když už jsme se loučili se srnčím, že to rozdýchalo a uteklo, Odchytili jsme Ikara a stoupli si na kopec nad houštinu. V tom nehlásící Dýda štěkl, což je znamení, že tam něco má ale moc se to nechce hýbat... Okamžitě jsme se vydali mu na pomoc... V mlazině "držel" omámeného srnce v "pastevecké" pozici a nenechal ho ani na krok hnout.... Byl to krásný zážitek. Na půl metru od nás stálo srnčí které "ovládal" pastevecký pes...

  2.     Další den jsme šli opět šli zakrmit zvěř do lesa. Po minulé zkušenosti jsme dali psíky všechny na vodítka,.. Obešli jsme revír, zakrmili první krmelec a přešli do druhého kde jsme opět nakrmili. Tentokrát se to obešlo bez nějakých "extrému"..
  Když jsme se vraceli k autu, rozhodli jsme se, že natáhne sklopec a mrkneme na noru.
  Okolo nory bylo ušlapáno ale tak den předtím.. Když ale psíci dělali jak prdlí a měli zájem do nory jít a kor i když borderka měla chuť jít, tak jsme se rozhodli, aj přes to, že teriéři byli mírně "indisponovaní" díky jejich "trubkovanosti" a náročnému měsíci.... Tak Ali, který byl nejméně "zraněn" tak se pustil. Bez váhání vlítl to vsuku a už to jelo. Nora nebyla příliš veliká. Slyšeli jsme "zápas" pes s něčím pocelou dobu bojoval. Trvalo to cca půl hodiny... Nakonec pes vylezl a okamžitě hledal další vsuk.. Když jsme psa odchytli, byl zraněn na čumáku a na předním běhu. Pustili jsme ho tam znova ale už jen běhal po noře. Mezitím jsme už volali o "pomoc" a psa, který má aport, že by případnou kořist vytáhnul. Bohužel aj po snažení čuby, se nic nepodařilo vytáhnout... Aj mladý Ikar lítal po noře. Nastal se aj do vsuků, kam jiní psi nešli ale bohužel aj on nic nevytáhl... Takže bohužel opět neúspěšné. Podle zranění psa a bez zápachu lišky předpokládáme, že tam byl psík. Třeba, až se oteplí, pudem kopat... :))

  < xml:namespace prefix = v />< xml:namespace prefix = v />< xml:namespace prefix = v />

   

"Myslivost"...

No, přímo myslivost se to asi nedá nazvat, nebot já osobně myslivec nejsem a psy k těmto účelům také zatím nevyužívam ale nikdy, neříkáme nikdy, nebot na zimu by jsme chtěli absolvovat kurz myslivosti...

Pesany k lovecké upotřebitelnosti vedu, nebot je to jejich uděl  a já bych to vnich ráda podpořila...

Učím se to já a učí mě to psy.. studuji knížky a poslouchám rady "starších"

 

Nu tak abych začala psát přípěch lajka :D

Uplně bych začala asi tou norou jak kontaktní, tak bezkontaktní.. :)

Ani asi přesně nevím, jak jsem se dostala k norování... Myslím, že to bylo asi už hodně dávno se psem Hurikánem Boramo Sole.. A dovedla mě k tomu moje chovatelka, nebot jsme to potřebovali k nějakému výstavnímu titulu. No a tak jsme začali trenovat na bezkontakní norování. Jezdili jsme ze začátku celkem často. Později jsme jeli na klubové zkoušky do Hor.Jelení kde to byla naše závodní premiera. A také to tak dopadlo...

Už velké antré začalo když jsem nastoupila ve "sladce" ružové mikině.. (podotýkám, že tato akce je v září, což už začíná být chladněji.. a nikdo mi neřekl, že musím být v zelené :D ) Takže, když jsem šla na nástup, odchytl mě hlavní rozhodčí a důrazně ( se slovy, že si dělám asi "srandu" myslím, že to řekl trošku hruběji :D jsem si letela pujčit nějakou zelenou bundu a zpět na nástup. 

Na nástupu jsem si vylosovala číslo někde až ke konci ale budiž.. Byla jsem v celku dost nervozní a napjatá a tak mě ještš známí vzali na rychlého panáka aby ten stres opadl... Tak jsme nastoupili na noru posilněná "panákem" a v zelené bundě. Chlapi si mě tam ještě poupravili ( zastrkali ružovou kapucu do bundy) a šlo se na hlášení.. :D

Odhlášeno a vypuštěn pes. Štěkal pěkně ale ten čas na tom druhém kole?! no, děs!! :D ale zkoušku uspěšně splnil a já byla pyšná!! :))

Nebudu se chlubit za kolik to má ale když ho pustím ted, časi jsou nesrvnatelně lepší.. :)

17.12.2011 - Naše první naháňka- V sobotu jsme dostala možnost jít na svuj první hon... Moc jsme se těšila. Celou noc jsem nespala abych náhodou nezaspala a vše stihla... Když už nastala moje hodinka H.. urychleně jsem vstala, a navlékla se, nebot všeci strašili, jaká bude zima, déšť, mokro... Takže od dvojich ponožkách, legínách a zateplených kalhotách až po troje trička, rolák, svetr a zimní budnu až po čepici, rukavice a šálu až k zimním botám...

Vyvenčila jsem zbytek smečky, vzala Aramise od Nextry a vyrazila jsem směrem k autu... Jeli jsme do Bukovska kde jsem měla spicha s Ondrou a Pavlíkem a jelo se směr Hartmanice kde se konal hon.. 

Hned popříjezdu na smluvené místo, kde se měli všeci myslivci dostavit byla místní hospoda... hned jsme dostali výbornou, teplou polévku a čaj který zahřál.. Když se všeci najedli a napili, vyrazilo se ven na zahájení.. :) Dostali jsme vesty a byli rozděleni do skupin na naháněče ( to byli ti, co měli pse) a na střelce( to byli ti, co stříleli..).. Bylo povolené střílet bažanty, zajice, kuny, lišky a černou zvěř

a vyrazilo se do první leče na bažanty.. To probíhalo tak, že se udělala rojnice, střelci obstoupili rákos a naháněči pustili psy aby procházeli rákosím a vyháněli hnízdící bažanty.. 

na první leči jsem Arčího nepouštěla,.. bála jsem se.. když se vyhnali všeci byžanti, šlo se dál...  kousíček za rákosem ohaři vystavili v houštině větví zvěř.. nasadil se jezevčík a vyhnal kunu.. :) což bylo pro střelce významné...:) ps.střelil to "náš" Pavlík :))

Pokračovalo se dál na zajíce.. v řadách kde byli honci se vypustili psy a šlo se dopředu.. kde na nás čekali umýstění střelci.. aj druhá leč byla velmi uspěšná. To už byl Aramis puštěný ale nic zajimaveho nenašel.. 

V další leči plné rákosím už jsme byli uspěšnější.. Aramis vypích bažanta který byl okamžitě střelen střelci. Já už chodila okolo rákosu a jen sledovala.. Byl mi přidělen bažant(mrtvý ale ještě teplný :D) bez komentáře jsem se ho ujala.. ale bažanta, co střelili díky Arčounova "vyplašení" a který kousek dopadl odemne na zem... jsem se bala dotknout.. ještě se hýbal.. No, ale po nátlaku  střelcu jsem musela k němu dojít a vzít ho... nezvyk pro mě a pro jistotu jsme mu dala na krk vodítko a odnesla ho na vodítku ( co kdyby chtěl ještě ulítnout) :D Sice na mě koukali jak na blázna ale jsme zvyklá :D :D a svuj učel to také splnilo

Následovala svačina při které jsme zažili šílenou sněhovou bouři ( díky bohu jen chvilkovou) opekly se buřty a pokračovalo v honu.. :) na další leči jsme nic nenašli.. 

Blížila se poslední leč... Cestou v lese jsme potkali mnoho srnek (Aramis byl výborně hlasitý na stopě) a okamžitě se vracel, což mě velmi mile překvalipo... o pár metru dále, vypíchl svého prvního zajice.. :) okamžitě ho zahlásil a štval ho.. kde ho už střelili střelci. Opět se okamžitě vrátil a pokračoval ve slídění.. Krom pár srnek jsme už nic nepotkali.. Blížili jsme se ke konci.. :)

Na konci nás už čekal traktor, který nás odvezl na pole kde byla všechna ulovená zvěř. Pes i já jsme toho měli dost ale stálo to zato.. :))

Závěr... 20 ulovených kohoutu, 4 slepice, 4 zajici a 1 kuna.. Pěkný zážitek a doufám, že brzi zas :))

Uplný konec byl v hospodě kde nás čekala večeře a kapela.. Pak proběhlo pasování a soud.. :D byla jsem také odsouzena ale jako nováček jen mírně.. :) Chlapi si nás chválili a jsme pozvaní hned na další akce.. tak uvidíme, jak to vše dopadne

Aramis se jevil výborně, skvěle pracoval, hlasil na stopě a vracel se okamžitě... kontroloval si mě a nebál se žádneho povrchu.. Byla to pro nás oba výborná zkušenost a já timto moc děkuji Pavlovi Trnovi a Ondřeji Martinkovi za skvělou zkušenost.. :))

Naše první přírodní norování.. :))

Tento měsíc jsme dostali možnost jit s myslivcema norovat do přírodních nor. První Norování bylo bohužel neusměšné a dost mrazivé. Ale zas mělo skvělé zakončení výborným obědem a povídáním.

Další norování už bylo uspěšnější a zučastnil se jej aj Aramis. Nejdříve jsme navštívili kanály... První kanal byl prázdný ale na druhém jsme měli uspěch. Byl puštěný Napoleon (foxterier) a s hlasitým hlašením padla první rána a pak druhá. Při odchytu psa na druhém konci kanalu padly dvě lišky.. :) (pes a fena)

Nadšení jsme pokračovali do druhého kanálu kde už se pouštěl Aramis... Bohužel tam žádná líška nebyla... Ale pes pěkně prošel kanál. Něž jsme se naložili do aut, aby jsme vjeli už do přímo přírodních nor ve skalách. Ale než jsme se poskladali, tak jsme si neodpustili aspon trošku potrenovat s Aramisem u lišky... :)

Po focení jsme se vydali do "skal" Už při vystupu jsme viděli pěkně ušlapané vchody do nor. Znamy vzal svoje dva jagoše a pustil je tam. Jagoši hlásili a lítali sem a tam pod zemí.

 

Naše druhé přírodní norování...

Byla zas "hit" akce... Při uplném spontálním rozhodnutí jsem se rozhodla a vydala norovat do Mladé Boleslavi... Ráno okolo 3 jsem se vydala a nasedla na vlak vzala Dýdu a jela... Na nádraží v MB už na nás čekal hlavní organizátor Petr s Terezkou a vyrazili jsme na místo určení kde jsme se ubytovali, seznamili se zbytkem skvělé party a vyjelo se.. !! :))  Na začátku jsme spíše jen zkoušeli a procházeli nory.. ze začátku ale nic moc...Bohužel nebylo moc psů a tak to vše závyselo na 13 leté Foxině (border terier)

počasí bylo nádherné..

Prošli jsme mnoho nor, vykopali mnoho dir ale pořád nic... Nakonec na závěr večera se nám zadařilo.. sešla se calá parta u jedné veliké nory, dojeli aj další kluci a užse nasadil veliký kalibr.. kopalo se, lezlo se, hledalo se.. smálo se a nakonec to bylo uspěšné..!! Dostali jsme škodnou ven..

Jelikož jsme se nechtěli jen tak vzdát a navnadění uspěchem jsme se vydali na další noru... Opět se kopalo, hrabalo, hledalo a opět uspěšně!! Další škodná hotová!!                                                                                                      Večer jsme poměrně padali na "usta" ale nevzdali jsme se jen tak.. rozloučili se s klukama z čech, doma se vykoupali, oblekli a tradá směr zábavy do místního campu :) Tam jsme protekčně dostali výborně najíst a začali se bavit výbornou muzikou.. zpívalo se, tančilo se a bylo skvěle... Domu se jelo okolo 4 ráno ... :)                                          Rychle se vyspat a tradá další den norování.. :)) Den byl opět krásný a plný nádherných zážitku ( potkali jsme stádo krav a nedalo nám je neprovokovat... :D nádherná příroda, sady plné třešní.. no, krása :) )).. k večeru se nám konečně uspěšne podařilo vynorovat další liščata...  Takže unavení, hladoví ale spokojení jsme došli dom, dali si pěkně vychlazená pivečka a dohajan.. :))        

Ráno jsme už napohodu vyjeli podívat se na kačeny, prasata, ovečky a drobný výlet.. Jelikož bylo opět nádherně, udělali jsme si prochajdu na pohodu.. :))  Zakončili to výtečným obědem a tradá pomalu směr vlak a domů.. :)))

 

Byl to neuvěřitelně nádherný víkend plný zkušeností, krásných zážitků a přírody. Skvělá parta lidí a výborní psi..  Lovu zdar, 

                                                                                       

" Poprvé " na posedu .... 

....no, uplné poprvé to nebylo... Uplně první bylo když mi bylo asi 16 a vzal mě známý na posed asi ve 2 ráno a z toho, jak moc jsem se těšila, tak jsem tam hned usla... takže, to se moc nepočítá....                                                            ...... Ale ted, ted to bylo to pravé.. Je fakt, že mě to stálo dlouhé přemlouvání atd. ale nakonec jsem to zvládla a vzali mě na posed. Byl to neuvěřitelný zážitek nebot jsme potkali plno zvěře.. od prasat po srnčí hledající své mladé, nebot je po sečení a mlaďatka se asi nepřijemnou situací dostala pod sekačku. Zajice, kočky, dančí... No, prostě užasný pocit. I počasí nám přálo... Je fakt, že hajný nesdílel moje nadšení. Kor, když jsem neustále ukazovala, usmívala se a chvilkama radostí "vyjekla" "jéééé" :D :D Ale, to se vážně nedalo moc potlačit. Slíbila jsem, že se polepším a doufám, že mě vemou aj na další "výlet" .... Děkuji :)) Lovu a lesu Zdar 

Výlet po Šumavském revírů...

Další zkušenost jsem dostala, když jsem se mohla podívat do nádherných parků lesů a šumavy. Kde jsem využila i zapujčení GPS nagigace na pejsky, abych veděla, jak chodí v lese. "rozcházeli" jsme loveckého jagteriera a Riu. Byl to opět skvělý zážitek neb jsem nikdy ve volné přírodě neviděla vysokou běhat přes řeku, kdy má za zády řvoucí, štvající teriery... Užasné.. :))

Práce s GPS byla naprosto skvělá a do budoucna se bude o ní vážně uvažovat.

 

 • Letos už máme zasebou aj první Natláčku z kukuřice. Opět něco nového... Vzala jsem sebou Riu a vyjelo se do Berouna. Na brzké vstávání už jsem si zvykla. Na místo určení jsme dojeli jen tak. tak ve stanoveném čase.  Při nástupu nám bylo vysvětleno, co se smí a co se bude dělat Bylo celkem asi 9 pejsků. V první leči jsem dostala tu čest a mohla jit se střelci ve vysekaných kolejích. Ria byla od začátku puštěná. Okamžetě a bez zaváhání vlítla do kukuřice a hledala. Srnčí a vysoké bylo dost. Fenečka nádherně hlásila a vždy se na konci leče našla- došla. Během celého dne se střelili 3 prasata.

 

 • Tak, další nahánka zanámi. V Poříčanech jsme byli pozvaní od MS. Týna nad Vltavou na náhanku. Byla to velmi náročná akce. Už jen příjezd do Poříčan byl náročny. Na místo určení jsem dojela v čas a v plné síle. Navlečená  a připravená na pořádnou zimu. Pejskum jsem také vzala potřebné věci. Jeli semnou všichni terieři. Po nástupu a přivítáni s lovci a honci jsme vyrazili do terenu. První leč byla náročná.Začalo poprchávat a vyrazilo se do lesa. Pustila jsem Riu a Bobiho. Ali s Ikarem byli na vodítku. Pejsci kupodivu pracovali výtečně. Hlídali si mě, odbíhali a pracovali dobře. Po každé leči jsem je měla. V půlce první leče jsme pustila aj Ikara. Kupodivu mě překvapil. Všímal si stop, reagoval dobře na píštalku a vracel se. Neměl problém s odbíháním. No, překvapil mě. Během leče byl střelen mladý Muflon. U konce první leče jsme se u kusu vyfotili a nechala jsme pejsky aby si kously. Všichni jevili veliký zájem.

Po první leči, kdy nám začalo hustě snežit se vyhlásila přestávka. Kde se opekly buřty a housky. Pejsky jsem nahřála u ohně a asi po půl hodině se vyrazilo dál. Druhá leč byla terénně náročnější. Neustále svahy nahoru a dolu. Bláto, listí a houštiny. Ale vše se dalo zvladnbout. Pejsci byli puštění už všichni. Ali si mě hlídal a nehnul se od Nohy. Ikar ještě odbíhal. Na konci leče, už mladí moc nemohly a tak se drželi za patama. Ria s Bobim pracovali pořád na plno. Na konci leče jsem si pejsky odchytla a jelo se do hospody. Nejdříve proběhla pořádná upravu psů ( vytření z mokrého, usušení, napití a uložení s dekama do přepravek.  

Ve 3 hodiny byl sraz v hospodě. Kde na nás později čekal výborný oběd. Pejsky jsem zaodměnu vzala do hospody. Byli zlatí... Nádherný zážitek, super práce pejsků.

 

 • další nahánka na černou... Byla jsem pozvána na nahánku za JH. přátely od terieru a jezevčíku na placený lov. Cestu jsme zvládli výborně. Jeli jsme s jedním střelcem (Robertem)  4 honci a 7 terierů :)(4 foxíci, 2 jagoši a jeden welš) Při brzkém příjezdu nám na nzačátku byla mírná zima.. čekalo se na zahraniční střelce. Bylo tam hodně hostu z různých kraju... Aj rakouští, madarští a moravští hosté. Po chvilkovém čekání a mírných komplikací, nás naložili na valník za traktor a jelo se :D Výborná cesta a hlavně doprava... Před první lečí se nám hned poprali pejsci ale okamžitý zásah a "rozchod" se urovnal... v první leči pejsci okamžitě za hlasitého "štěkaní" hnali zvěř... Aj mi jsme hned na začátku potkali prasata.. Jirka odborně po vzoru psů i jedno "točil" než se otočilo proti němu.. >D Krásně chrochtalo, už jsem hledala strom, na který bych vylezla :D
  cestou jsme toho potkali opravdu hodně a upřímě jsem nikdy tolik prasat neviděla. Dokonce jsem na jedno skoro šlápla :D Proběhlo mi těsně před nohami.. :D :D další jsem odvážně honila s fotákem ale neuspěšně. A další skoro honilo nás :D no, užasná akce.. :)) Aj po každé leči jsem měla pejsky.. I když občas mi je někdo odchytil nebo dovezl.. :D Byla to krásná nahánka. Pejsci spokojení, majitelé také a střelci jak by smet... :))
  Doufám, že takových akci bude více... :)) Lovu a kynologii zdar!

Mladá bol.

 

 • Lesy města Brna
  jedna z naháněk, na kterou jsme se moc těšila a nebyla dlouho planována. Naopak to byla mírně opět spontální  akce.. asi 10dní dopředu. Když jsem dostala pozvání a měla jsem čas, ani jsem neváhala. Podmínkou bylo, mít všechny pejsky (což byla samozdřejmost) 
  A tak jsme ve čtvrtek s Honzíkem a Robertem (střelcem) vyrazili. Klucí mě vyzvedli doma a jeli jsme pro pejsky. No, byla to sranda naložit všechny psíky do bedínek, uložit klec, batůžky, vodítka, lékárničky, uvařené jídlo a vše potřebné ale díky bohu se to do veliké dodávky krásně vešlo. Nastartovalo se o okolo 18.00 jsme vyjeli směr Brno. U Humpolce jsme si dali mírnou přestávku na čokoládu, potkali prá zahraničních "přátel" a jelo se dál.
     Do Brna-na místo určení- jsme dojeli 21.00 což bylo super. Uložili jsme pejsky, dali jim napapkat, vyvenčit a tradá se ubytovat...Ubytování bylo příjemné.Ale, jelikož náš brzi ráno čekala první natláčka, šlo se brzi spát.
            Ráno start 7.00- naložit pse, pořádně se oblíct neb počasí nic moc a tradá se uvitít s ostatními honci a střelci. Nástup byl krásný, skvělí trubači. Jednalo se o poplatkový hon. Kde bylo okolo 30 střelců. A honců také tak +- :) Byla tam skupina brakýřu, jezevčíci, jagoš, lajka a my, s teriery. První leč byla veliká. Pustili jsme pejsky a s křikem jsme se vydali na cestu.Pejsci se okamžitě rozutekli a lítali po lese. Byla to super práce. Chviličku po vstupu do leče se už z povzdálí ozvývali rány.. 
  Chvíle se pejsci chodili ukazovat ale byli moc "nažhaveni" a vedeni pudy, že jsem nestíhala ani pohladit. Po první leči, která trvala asi 2hod. jsme pejsky nějakým zpusem "odlovila" a šlo se na sváču. Z první leče mi chyběla "jen" Ria.. Když se jelo pro střelce a docházeli zbylí honci, tak snimi přišla aj Riunka s obojkem v tlamičce.. asi mi někde cestou upadl a frajrka ho našla a vzala sebou. Takže první leč všichni pejsci a všichni OK. (Střeleno, cca 12prasat.)
                         Po svačině a ohřátí u ohně, jsme vyrazili na druhou leč. Opět jsme naházeli pejsky do aut a jelo se. Rozestupy a pejsky z vodítka a opět do leče. Teren byl o malinko náročnější a pejsci měli co dělat. Nejhorší pro mě bylo, že o kus dál pod námi byla menší hlavní silnice.... Pejsci v první chvili vyhnali srnčí a hnali pryč ale díky bohu je to hned přešlo a šli dělat to, co měli... :)) Opět jsem je moc neviděla.. spíš slyšela.. V půlce leče jsme se potkali se všemi honci a přemístili jsme se další stanoviště... Ale podstatné na tomto přesunu bylo to, že kluci s brakama měli v leči kamery a na vlastní oči jsem viděla, jak moji pejsci skvěle loví. Chvatovali a stavěli cca 70kg prase a drželi ho tak dlouho, dokud nepřišel honec a prase zabil... pejsci opustili kus a hnali se za dalším kusem.. Vážně mě moc potěšili neb jsem poprvé viděla jejich práci v terenu. Pochybovala jsem o jejich práci na povrchu, nebo jsem ji nikdy neviděla a mě to překvapilo.. :)) 
  Po odtroubení poslední leče a ukončení honu jsem z 5 pejsků měla 3... Jagoška došla asi po půl hodině a Bobi se nenašel. Nechala se mu bunda na místě příjezd-odjezd- asi po půl hodinovém čekání se jelo na výřad. Co 20 minut se pískalo a jezdilo se koukat po Bobim. Nic, nikde... Začala jsem být krapet nervozní. Když chlapy přijeli s posledním dohledaným kusem, s tím, že Bobiho viděli někde ve stráni, okamžitě jsme jeli.. ale bohužel, nikde, nic... Tak se opět jelo zpět na výřad s tím, že bud nás pejsek dohledá nebo se po něm ještě pojedem mrknout ale protože už byla rychle tma, tak by se to nechalo při nejhorším do druhého dne. Obojek měl.
  Když skončil výřad, který býl opravdu slušný 34 černé a 1 liška, naskákalo se do aut a jelo se znova do lesu... Po rozdělení "stráží" jsme díky bohu pejska po 10min. dohledali a celý mokrý a uřícený ale spokojený, že mě vidí. Přes stoku, které se bál jsem ho přenesla a nastal ten nejkrasnější okamžik co od tech psů mohu čekat. Přitulil se ke mě a s veškerou duvěrou mi okamžitě usnul na klíně.
  Takže, všichni spokojení jsme jeli domů do tepla.Cestou jsme zastavili naoupit něco na jídlo do místního obchodu "Globus" a jak to už před Vánoci a v pátek bývá, obchod byl uplně plný lidí :D :D No, chlapy špinaví a ještě od barvy, já od bláta až za ušima, mokří a smradlaví jsme se vydali do krámu na nákup. :D :D No, koukali na nás trošičku podezíravě.Ale, jak je zvykem, nám to bylo fuk. Vzali jsme si, co jsme potřebovali a i to, co jsme nepotřebovali a obložení až po krk jsme se vydali ke kase :D 
  Konečně jsme jeli domu, kde jsme se pořádně najedli a okamžitě (až na jisté vyjímky) brzy usli. 
  Druhý den se vstavalo o něco dříve a jelo se na další naháňku. :)) 
  Sešli jsme se v podobné sestavě a vyrazilo se na první leč. Po obstavení jsme vypustili pejsky a šlo se.. :))
  opět máme nějaká videa a spokojenost. V první leči nám Velš šel aj norovat ale díky bohu se našel :) Na pejskách jsem měla aj GPS a super práce snimi... 
  Další dvě leče obešelné s náročnými terény a plno divokých prasat. Musela jsem procházet krmelištěm, z čeho jsme měla největší hruzu ale díky pejskům jsem to dala v pořádku.. :)) Velice úspěšné 2 dny luxusní naháňky s velmi příjemnou společností :))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Další z akcí byla hned za 14dní kdy jsme měli náročné 3 dny nahánky ve dvou sdružení. S tím, že v první honidbě jsem měla možnost pracovat s TOP honci :)) A to vám povím byl zážitek :)) Pejsci aj já jsme se dostali do zvěře, viděla jsem na pár kroků prasata a vysokou a bylo to vážně skvělé.
  Užasný zážitek s Honzíkem K. kdy na mítině s jedním stromem poskakoval na pravo-nalevo-jelikož před ním stálo prasátko, které se rozhodlo, že neuhne, já stála za ním a s plnou důvěrou "hopsala" také.Díky bohu, prasátko se nám vyhlo a mohli jsme pokračovat v leči.Na konci první leči když jsem měla Riu už na vodítku, něco "řachtalo" o kus výše a tak jsem pustila Riunku neb už podle síly nataženého vodítka a vysokého nosu Riušky bylo zřejmé, že tam něco bude :) Ale, než doběhla, prasátko střelci střelili a tak si Riuška "jen" kousla za tepla.
  po ukončení první leče,kdy jsme sbírali pejsky, tak stav byl Ria na vodítku, Ali, Ikar a Pici v leči. Díky bohu se postupně psíci dohledaly. Picinku mi donesl Pavel, Ikar se vezl autem a Aliho jsme dohledali asi za hodinu :)
  Takže jsme si mezitím stihli dát teplou polévku, nějaký čaj a zahřát se u kamen.. :)) Pak jsme si sjeli pro Aliho a ještě chviličku relaxovali.
  Nastala další leč. Další lečeč byla vemli náročná na terén ale díky krásnému počasí to šlo celkem samo. Na konci leče jsemměla všechny psíky a jelo se domů. Splněno bylo :)    
  Další dva dny jsme strávili na další honitbě, kde byli pozvání Švýcaři. Byla to velmi náročná a zajimavá akce.. k popisu se moc vyjadřovat nebudu nebot to bylo trošičku "extremní"
  Jinak výřady byli veliké a zajimavé.. :)
 •      Další nahánka byla v Písku..Pozvání honičskou skupinou a opět slušný výřad, pěkný teren i práce psů.
 • No a po novém roce

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist