Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Foxíci - Pink Terror

Panička // Pink Terror

Panička.../// Pink Terror

 

Mé jméno je Kateřina,

K hl.foxíkovi jsem se dostala uplně náhodně. Když jsem asi v osmi letech začala s maminkou chodit do útulku venčit pejsky, tak jsme si domů přivedly malého oškubaného trpasličiho pudlíka. Začala jsem sním chodit na cvičák kde to sním nebylo moc jednoduché. Byl moc uvrčený a ukousaný ale i přesto jsem se sním snažila i nadále trenovat. Když maminka viděla jak mě to baví a snažím se, lidé ze cvičáku ocenovali moji snahu.(Kdy jsem při výcviku "dostala" pár "hotových" psíku na běhání agilit, se kterými jsme splnila plno uspěchů) shoda náhod dala tomu, že na jedných závodech měli malinké 4 štěnátka něčeho s  dlouhým čumákem.

No, a tak to začalo, maminka mi toho malého, černobílého dráčka koupila :) a už to jelo. Začala jsem se o toto plemeno  více zajímat a poznávat. Hodně mě zaujalo. Jeho temperament, tvrdohlavost a to že je prostě užasně svůj. I přestoto všecko máme zasebou řadu osobních úspěchů. Od agilit, výstav, tance, poslušnosti a i "myslivosti.

No a na toto konto, jsem si pořídila ještě jedno malé dlouhonosé štěstí... Začala jsem zkoušet myslivost a vyplatilo se to. 
V dnešní době mám tech terieru více a věnujem se hlavně myslivosti. Vice samo v psích aktivitách.. :))

 

 

PROČ PINK TERROR?
 

Pink, protože růžová je známka něžnosti. Patří k ženě. I foxterier není non-stop "tupan" co jen skáče ale když se v klidu usadíte, i on s Vámi bude v klidu užívat pohodu a radost.
a Terror?
Terror je ten "drajv" co má v sobě terier... Dokáže z mazlíka udělat neúprosného lovce se srdíčkem k lesu. Či jiné činnosti. Pokud ho baví, dělá to naplno... :) A to je to, co se mi na tom plemenu líbí...Když něco chce, jde si zatím.
V tomto směru si myslím, že si jsme s tímto plemenem moc podobní.
Když něco chcem, jdem přes mrtvoly....

Jelikož se poslední dobou věnuji myslivosti, neb foxterier je lovecké plemeno.. (viz. odkaz v sekci psí aktivity) Tak i chov chci v tomto duchu směřovat.
Ráda bych udržela standart foxteriera, nízký vzrůst, krátkost a sílu. Temperament a ostrost. 

 

 

 

 

TOPlist